Каркасний або безкаркасний ангар, що обрати? Який дах не тече?

бескаркасный или каркасный ангар

Думаєте про будівництво сільсько-господарського ангару, складу зберігання або просто приміщення для стоянки техніки? Порівнюєте вартість конструкцій, матеріали каркасу і накриття, читаєте відгуки або питаєте поради у сусідів. Дуже добре. Сподіваємося ця стаття буде корисна для Вас.

Порівняльна характеристика: Каркасний або безкаркасний ангар?

Який прослужить довше і який дах не тече?

На ринку будівництва ангарів основна конкуренція складається між:

  • Безкаркасними ангарами арочного типу
  • Каркасними конструкціями з накриттям з профлиста
  • Каркасно-тентовими ангарами з накриттям з ПВХ мембрани

Розглянемо переваги і недоліки кожного типу і розберемося в яких випадках варто використовувати той чи інший вид будівництва. Коли виправдана економія, а коли передбачуваність при покупці заощадить більше грошей в перспективі. Також Вас може зацікавити: тентові наметиавтомобільні тенти або м’які вікна ПВХ. преимущества бескаркасных ангаров

ШВИДКІСТЬ БУДІВНИЦТВА

преимущества каркасных ангаров

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Сталеві секції доставляються в розібраному вигляді і з’єднуються між собою «паз в паз». Після чого з’єднання запаюються спеціальною автоматичною забортовочною машинкою. Залежно від розміру, збірка ангара займає від 1 дня до 1 тижня. Без урахування черги на виробництві, підготовчих робіт, пристрої фундаменту, утеплення і т.д.

Приклад: 14 м на 25 м – висота 5,5 м-в кращому випадку реально за 2 тижні.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Металеві ферми транспортуються до місця монтажу в розібраному вигляді, з’єднуються за допомогою болтових з’єднань і зварювальних робіт. Встановлюються на підготовлений точковий фундамент. Каркас обшивається профнастилом.

Приклад: 15 м на 24 м – висота 7,5 м-в кращому випадку реально за 1,5 місяці.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Роботи по каркасу приблизно однакові. ПВХ накриття розміщується поверх каркаса, фіксується у верхній частині додатковими спайками, в нижній частині ременями або шнуровкою. Це безсумнівно швидше, ніж обшивка профнастилом, тому покрівельні роботи будуть завершені раніше, ніж у випадку з профнастилом.

Приклад: 15 м на 24 м – висота 7,5 м-в кращому випадку реально за 1 місяць.

Висновок:

Безкаркасний ангар – більш швидкий тип будівництва. Якщо порівнювати накриття, то роботи з профнастилом звичайно займають довше часу і трудовитрат, ніж накриття мембраною. Тому каркасно-тентовий знову поставимо на друге місце.

ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ

(Фундамент / документація)

виды фундамента для строительства ангара

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Вважається капітальною будовою і вимагає зведення фундаменту (стрічкового або плитного). Необхідна дозвільна документація на будівництво. Це може істотно вплинути на терміни та кінцеву вартість будівництва.

Ситуація із КАРКАСНИМ АНГАРОМ і КАРКАСНО-ТЕНТОВИМ досить схожа. Вони обидва по суті є швидкобудівними, мобільними конструкціями, не вимагають спеціальної підготовки поверхні. Встановлюються на свайно-гвинтовий фундаментт або стовпчатий (точковий). Не вимагають дозвільної документації.

Висновок:

За умови дотримання правил і норм будівництва простіше і швидше організувати зведення каркасного ангару, ніж бескаркасного.

МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕНЕСЕННЯ КОНСТРУКЦІЇ

каркасно-тентовый ангар отзывы

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Конструкція складається з цільних листів. Перенесення неможливе. По-перше через розміри і зігнуту форму листів їх проблематично і затратно транспортувати. По-друге, повторне з’єднання не гарантує герметичності, що само по собі позбавляє ідею перенесення будь-якого сенсу.

Знову ситуація із КАРКАСНИМИ і КАРКАСНО-ТЕНТОВИМИ досить схожа. Дуже легко розібрати каркас. Швидко і не затратно транспортувати. Конструкція не відрізнятиметься від первинних характеристик. Навіть палі гвинтового фундаменту можна перевезти і встановити на новому місці. Питання виникає тільки з накриттям. У разі профлиста, зростає трудомісткість і вартість транспортування. Буде потрібно більше часу на демонтаж. Вага і обсяг накриття вплине на розміри транспорту. У разі ПВХ мембрани, матеріал легкий і пластичний. Його легко зняти і дешевше транспортувати, намотавши на тубус.

Висновок:

Перенесення конструкції доступне тільки для каркасного типу. ПВХ мембрана у вигляді накриття більш зручна для переїзду.

ІМОВІРНІСТЬ ТЕЧІ

как устранить течь ангара

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Ангар виготовляється з панелей листового рулонного металу товщиною 0,8-1,8 мм. На практиці, не рекомендуємо розглядати товщину менше 1,2 мм. Адже ангар повинен витримувати можливі навантаження снігу, характерні для нашої кліматичної зони (масою до 180 кг / м2) або вітру (до 60 кг / м2). Імовірність течі конструкції залежить від дотримання технології вальцювання. Від того наскільки міцно скататися листи металу між собою. На жаль, випадки відшарування і протікання листів безкаркасних ангарів спостерігаються повсюдно. З цього робимо висновок, що найчастіше економлять замовники на товщині металу і халтурять виробники в процесі монтажу. Всі хочуть зробити дешевше і швидше, в результаті страждає не тільки замовник, але і репутація продукту.

КАРКАСНИЙ АНГАР З ПРОФЛІСТОМ

Проблеми течі стосуються найчастіше з’єднань профлиста. Через перепад температур відбувається розширення і звуження металу, силіконова прокладка саморізу деформується і втрачається герметичність з’єднань. На жаль, передбачити і вберегти ангар від такого виду неприємностей вкрай складно.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Накриття – тент ПВХ, щільністю 650-900 г / м2 – абсолютно водонепроникне. Поліестерова сітка щільного плетіння, залита ПВХ (по суті рідким пластиком) не пропускає вологу протягом усього життєвого циклу. Морозостійкість (діапазон температур -40 С ° до +70 С °) Міцність на розрив дорівнює 400 Н / м2 (що становить приблизно 400 кг / м2). Єдиний мінус у тому, що мембрану можна пошкодити навмисно гострим предметом. Ні, за кігті птахів, гілки та град – можна не переживати. А ось, якщо недоброзичливець залізе на дах з ножем – це проблема. В такому випадку проводиться ремонт тенту. Розглянемо далі питання ремонту.

РЕМОНТОПРИДАТНІСТЬ

ремонт ангара виды и преимущества

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Якщо виникло відшарування пластин металу, наприклад, по середині ангара на даху. Для того, щоб дістатися до місця течі і завальцювати його, необхідно розібрати половину ангара. Як і в разі перенесення, після повторного вальцювання герметичність з’єднань вже не буде колишньою. Тому, ідея ремонту бескаркасного ангара за допомогою вальцювання не має сенсу. Але варіант порятунку безкаркасного ангару існує. Наша компанія проводить ремонт ангарів ПВХ мембраною. В такому випадку перекривається вся поверхня відразу і ліквідується теча в усіх місцях одночасно (без деформації листів). Читайте про цей спосіб ремонту в нашій статті.

КАРКАСНИЙ АНГАР З ПРОФЛИСТОМ

Для ремонту течі в місцях болтових з’єднань також необхідно розбирати всі укладені листи і замінити саморізи на нові. Це довго, дорого і не факт, що надовго. Ліквідувати течу, можна також одноразовою ізоляцією ПВХ мембраною. Вартує дешевше точкового ремонту.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Ремонт мембрани проводиться досить швидко. Паяються латки в уражених місцях і накриття знову герметичне. Справедливості заради, треба сказати, що ремонт тенту може знадобитися приблизно через 10 років після здачі в експлуатацію, в той час як безкаркасні ангари починають текти вже на другий рік. Ремонт тенту в найгіршому випадку може закінчитися повною заміною накриття, що в свою чергу можна порівняти за вартістю з викликом ремонтної бригади для вальцювання бескаркасного ангара. Ось чому досвідчені власники перекривають тентом відразу.

Висновок:

Проти вологи, ПВХ матеріал більш стійкий, як не крути.

СНІГОВЕ НАВАНТАЖЕННЯ

снеговая нагрузка ангар

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Снігове навантаження на території України коливається в межах від 80 кг / м2 до 180 кг / м2, а вітрова – від 40 кг / м2 до 60 кг / м2. Чи відповідає конструкція вимогам, можна судити по ширині арки, вона не повинна перевищувати 28 м, товщиною металу – оптимально від 1,3 мм і градусу нахилу покрівлі. У безкаркасних ангарів, сніг накопичується на верхній пологій смузі. Поверхня ангара не ковзаюча, тому сніг не сходить самостійно. Якщо його не чистити, це призводить до граничних показників і обвалення ангара при товщині снігового покриву від 50 см.

КАРКАСНИЙ АНГАР З ПРОФЛИСТОМ

Каркасна конструкція при дотриманні проекту будівництва справляється з вищепереліченими сніго / вітровими навантаженнями. Однак, товщину листа бажано вибирати відповідно до планових погодних умов. Для перевірки необхідно запросити сертифікат походження металу. У документах звертайте увагу на товщину листа, марку сталі і параметри антикорозійного покриття. Для покрівлі ангара підходить профнастил з металу товщиною мінімум 0,45 мм. Вміст цинку повинен бути не менше 180 гр. / М2. Товщина глянцевого полімерного покриття – 15-25 мкм, а матового – 35 мкм.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Каркасно-тентові конструкції в TENTOVA DOMIVKA проектуються згідно з нормативів снігових і вітрових навантажень СП 384.1325800.2018.

Вітрова навантаження – до 60 кг / м2;
Снігове навантаження – до 180 кгс / кв.м;
Клас вогнестійкості каркаса арочного ангара – 3А,
Клас вогнестійкості ПВХ мембрани Г1 / Г2 (не підтримує горіння).

Згідно з нормами, при ухилі від 60 градусів сніг не накопичується на мембрані, а зісковзує на землю. Таким чином, тентове накриття є більш безпечним і ймовірність скупчення снігу на поверхні мінімальна. Однак є нюанс, про який Вам навряд чи розповість інший виробник. Захисне покриття на тенті згодом має властивість стиратися. Якщо це станеться, сніг не буде так швидко зісковзувати і його доведеться зчищати, як і в випадку інших варіантів покрівлі. Для конструкцій з тривалим терміном експлуатації, рекомендуємо використовувати тканини з PVDF лаком, гарантія на які досягає 30 років!

Висновок: У будь-якому випадку необхідно покладатися на здоровий глузд, економія на «авось» в разі снігопаду обійдеться дорожче переплати.

СВІТЛОПРОПУСКНА ЗДАТНІСТЬ

освещение ангара

БЕЗКАРКАСНИЙ і КАРКАСНИЙ АНГАР З ПРОФЛИСТОМ

Темно. Вимагає додаткового освітлення в денний час доби. Тимчасове портативне – недорого і незручно. Стаціонарное – дорого провести, довго встановити, вимагає щомісячних витрат.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

ПВХ тканина пропускає сонячне світло і приміщення не вимагає додаткового освітлення в денний час доби. В основному роботи відбуваються саме вдень, тому на освітленні можна заощадити.

УТЕПЛЕННЯ

БЕЗКАРКАСНИЙ АНГАР

Бескаркасную аркову конструкцію утеплюють двома способами: або роблять двошарову конструкцію з утеплювачем посередині, або утеплювач напилюють або «підшивають» зсередини до одношарової конструкції.

КАРКАСНИЙ АНГАР З ПРОФЛИСТОМ

Утеплити каркасний ангар можна зсередини пінопластом, пінополіуретаном, пензлем, мінеральною ватою або сендвіч панелями зовні. Це не повний список варіантів, все залежить від бюджету і призначення конструкції.

КАРКАСНО-ТЕНТОВИЙ АНГАР

Також можна утеплити різними видами утеплювача зсередини. Можливий варіант подвійний даху. Зовні мембрана більш щільна з захисним лаком, а всередині другий шар з більш тонкого і без захисного лаку (так як немає прямого атмосферного впливу). Між мембраною можливо використовувати мінеральну вату. Результат прямо скажемо Вас здивує.

Підіб’ємо підсумок, вибір не може бути очевидним і прямолінійним. Ми, як виробник, не можемо однозначно стверджувати, що Вам потрібен саме каркасно-тентовий анагар, ми надали факти, а вибір за Вами. Зі свого боку, хочемо зазначити, що сумлінність підрядника і якість матеріалів при будівництві на 90% відсотків запорука довгого служби ангара. І тут вибір за великим рахунком навіть не в конструкції, а в тих людях, які побудують його на совість.

Якщо у Вас виникли питання по цій темі або хочете отримати консультацію, звертайтеся до нас за телефоном (067) 610 01 13 або залиште заявку на сайті.

Якщо ця стаття виявилася для Вас корисною, поділіться нею з тими, кому буде цікава ця тема. Дякуємо 😉

Всі записи блогу